ValueX 127x200mm Wirebound Card Cover Reporters Shorthand Notebook Ruled 260 Pages Blue (Pack 10)
RRP: | Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
Saving: |
|---|---|---|---|
| £29.52 | £8.59 | £10.31 | 71% |
Product Code - LV50679
Great value 200 x 127mm wire bound reporter's notebook. Featuring a practical lightweight cover, made from 130gsm Maxi Satin with a 0.5mm back board. Each notebook has 300 pages, made from quality, smooth white, 70gsm paper, ruled with 8mm feints. Top bound with spiral white wire.
- 8 x 5'' (approx. 200 x 127mm)
- Ruled with 8mm feints
- 300 pages
- Quality smooth white paper
- Practical lightweight cover
- Made in EU
| Ruling Description | 8mm Feints |
| Type | Shorthand Pads |
| Manufacturer | Victor Stationery |
| Brand | ValueX |
| Cover Colour | Blue |
| Size | Other Sizes |
| Rulings | Feint Ruled |
| Binding | Wire Bound Book |
| Grammage | 70gsm Paper |
| Pages | 300 Page |
| Paper Colour | White |
| Cover Type | Card |
| Dimensions | 200x127mm |
| Country of Origin | Made in EU |
| Per | 1 |
| Pack | 10 |
| Category | Office Supplies > Books, Pads & Albums > Spiral Note Books > 127x203mm |
| Manufacturer Reference | 67869VCx10 |
| EAN | 5055792391817 |


