Trust Teza 30 FPS 4K Ultra HD USB 2.0 Webcam
RRP: | Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
Saving: |
|---|---|---|---|
| £103.78 | £91.92 | £110.30 | 11% |
Product Code - L229256
Advanced 4K Ultra HD webcam with a 74° field of view and two integrated microphones.
- Crystal clear video calls in 4K Ultra HD resolution at 30 frames per second
- With a 74° field of view and autofocus, all eyes will be on you
- Automatic white balance and backlight compensation for the best possible image quality
- Two integrated microphones with up to 5 metres pick-up range
- Full duplex allows for uninterrupted 2-way conversation
- Connects via detachable USB-A to C cable for ease of use
- Fast connection (USB-C adapter is included)
| Widescreen | Yes |
| Cable Length | 2m |
| Type | Webcams |
| Manufacturer | Trust International |
| Brand | Trust |
| Colour | Black |
| Form | Webcam |
| High Definition | UHD |
| Connection | USB 2.0 |
| Built In Microphone | Yes - Dual |
| Sensor | 3840x2160 |
| Dimensions | 130x53x50mm |
| Weight | 200g |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Per | 1 |
| Pack | 1 |
| Category | Office Machines > Office Machines & Supplies > Computer Hardware > Webcams |
| Manufacturer Reference | 24280 |
| EAN | 8713439242805 |



