Compatible HP G+G CZ131A Hi Cap Magenta Ink Ctg No HP 711 29ml Dye Ink 1600 Pages
RRP: | Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
Saving: |
|---|---|---|---|
| £19.12 | £11.80 | £14.16 | 38% |
Product Code - L676158
With each cartridge individually print tested at manufacturing stage, you can rely on this cartridge to produce excellent results in your Hewlett Packard printer.
- Each cartridge individually print tested at manufacturing stage.
- For HP Printers - Designjet T120 ePrinter, Designjet T520 ePrinter
- Colour - Magenta
- Yield - Up to 1,600 pages
- Ink Volume - 28ml
Our Compatible Cartridge Guarantee
- No Quibble Returns – Insert and print or your money back
- Lifetime Performance – Our cartridges are guaranteed for the life of the cartridge
- No Risk To Your Printer Warranty – If our cartridge is traced to any printer damage we will cover any repair/replacement costs.
| Type | Inkjet Cartridges |
| Colour | Magenta |
| Yield | Up to 1,600 pages |
| Compatible or Original | Compatible |
| Ink Volume | 28ml |
| Weight | 418g |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Per | 1 |
| Pack | 1 |
| Category | Ink & Toner > Inkjet Cartridges > Colour |
| Manufacturer Reference | 711M(CZ131A) |
| EAN | 5.05621E+12 |




