Brother White Continuous Film Tape (DK22212)
Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
|---|---|
| £30.68 | £36.82 |
Product Code - L499217
Perfect for creating temporary notices in a variety of shapes and sizes, the DK-22212 was developed to offer you creative freedom when producing specialist custom made signage, by simply cutting the tape to your required dimensions.
Compatible With*
- 62mm wide, 15.24m long
- High quality genuine Brother roll
- Ensure clear, durable results
Compatible With*
- Brother BrotherQL1050
- Brother QL1060N
- Brother QL500
- Brother QL500A
- Brother QL550
- Brother QL560
- Brother QL560VP
- Brother QL570
- Brother QL580N
- Brother QL650TD
- Brother QL700
- Brother QL710W
- Brother QL720NW
*This may not be an exhaustive list for questions about compatibility please contact us.
| Manufacturer Part No | DK-22212, DK22212 |
| Yield | — |
| Type | Other |
| Brand | Brother |
| Compatible or Original | Original |
| Compatibility | QL1050 QL1060N QL500 QL500A QL550 QL560 QL560VP QL570 QL580N QL650TD QL700 QL710W QL720NW |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Product colour | White |
| Print technology | Direct thermal |
| Tape type | DK |
| Country of origin | China |
| Rolls per pack | 1 |
| Label colour | Black on white |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Package weight | 255 g |
| Weight | 183 g |
| Height | 112 mm |
| Depth | 115 mm |
| Width | 88 mm |
| Tape length | 15.24 m |
| Tape width | 6.2 cm |
| EAN | 4977766628211 |


