Brother TZE-325 Label-making Tape TZ (TZE325)
Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
|---|---|
| £11.62 | £13.94 |
Product Code - L171366
Compatible with a wide range of Brother's P-touch printers, this genuine laminated TZe-325 labelling tape cassette is especially versatile thanks to its easy-to-read White and Black colour – so it comes in useful around the home, office and in other workplaces.
- 9mm wide, 8m long
- High quality genuine Brother cassette
- Ensure durable, easily readable results
| Manufacturer Part No | TZE-325, TZE325 |
| Yield | — |
| Type | Other |
| Brand | Brother |
| Compatible or Original | Original |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Product colour | Black |
| Tape type | TZ |
| Country of origin | Philippines |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Tape size | 9 mm |
| Package weight | 50 g |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 375 mm |
| Package width | 210 mm |
| Weight | 31 g |
| Height | 87 mm |
| Depth | 68 mm |
| Width | 17 mm |
| Tape length | 8 m |
| Tape width | 9 mm |
| EAN | 4977766685665 |



