Brother TN-821XXLBK Toner Cartridge Original Black (TN821XXLBK)
Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
|---|---|
| £123.99 | £148.79 |
Product Code - L170142
This genuine replacement TN821XXLBK black super high yield toner cartridge, is design to produce crisp clear print outs, time and time again. Compatible with a range of printers, our easy to install cartridges will help you produce long-lasting documents that won’t smudge or fade over time. Brother consider the environmental impact at every stage of your toner cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and toner cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. Genuine Brother TN821XXLBK Laser toner cartridge - worth it every time.
Compatible With*
- Prints up to 15,000 pages in accordance with ISO/IEC 19798
- High quality genuine Brother Black super high yield toner cartridge TN821XXLBK
- Genuine Brother toner cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using this Brother TN821XXLBK super high yield original laser toner cartridge protects your printer warranty
Compatible With*
- Brother HL-L9430CDN
- Brother HL-L9470CDN
- Brother MFC-L9630CDN
- Brother MFC-L9670CDN
*This may not be an exhaustive list for questions about compatibility please contact us.
| Manufacturer Part No | TN-821XXLBK, TN821XXLBK |
| Colour | Black |
| Yield | Approx. 15,000 pages |
| Type | Toner |
| Brand | Brother |
| Compatible or Original | Original |
| Compatibility | MFC-L9670CDN MFC-L9630CDN |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Supply type | Single pack |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification | ISO/IEC 19798 |
| Package weight | 1.3 kg |
| Weight | 716 g |
| Height | 406 mm |
| Depth | 187 mm |
| Width | 226 mm |
| EAN | 4977766811026 |


