Brother TN-426M Toner Cartridge Original Magenta (TN426M)
Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
|---|---|
| £149.99 | £179.99 |
Product Code - L114526
Designed to deliver optimal consistency, the genuine Brother TN-426M Magenta toner cartridge has been developed to create high-resolution monochrome documents from the first to the last time you print. With the capacity to print over 6,500 pages, the TN-426M refill offers excellent value for money.
Compatible With*
- Prints 6,500 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
Compatible With*
- Brother HL-L8360CDW
- Brother MFC-L8900CDW
*This may not be an exhaustive list for questions about compatibility please contact us.
| Manufacturer Part No | TN-426M, TN426M |
| Colour | Magenta |
| Yield | Approx. 6,500 pages |
| Type | Toner |
| Brand | Brother |
| Compatible or Original | Original |
| Compatibility | HL-L8360CDW MFC-L8900CDW |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Certification | ISO/IEC 19798 |
| Print technology | Laser printing |
| Package weight | 1.04 kg |
| Weight | 550 g |
| Height | 343 mm |
| Depth | 180 mm |
| Width | 223 mm |
| EAN | 4977766771771 |




