Brother Large Address Labels (DK11208)
Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
|---|---|
| £11.49 | £13.79 |
Product Code - L892714
These Genuine Brother DK-11208 Black on White labels come in handy for a wide range of your general labelling needs. For use in both the home and office environment, these pre-cut large address labels can be used to display logos, barcodes, visitor badges or shipping information.
Compatible With*
- 400 labels per roll, 38mm x 90mm
- High quality genuine Brother label roll
- Ensure clear, durable results
Compatible With*
- Brother BrotherQL1050
- Brother QL1060N
- Brother QL500
- Brother QL500A
- Brother QL550
- Brother QL560
- Brother QL560VP
- Brother QL570
- Brother QL580N
- Brother QL650TD
- Brother QL700
- Brother QL710W
- Brother QL720NW
*This may not be an exhaustive list for questions about compatibility please contact us.
| Manufacturer Part No | DK-11208, DK11208 |
| Yield | — |
| Type | Other |
| Brand | Brother |
| Compatible or Original | Original |
| Compatibility | QL1050 QL1060N QL500 QL500A QL550 QL560 QL560VP QL570 QL580N QL650TD QL700 QL710W QL720NW |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Product colour | White |
| Print technology | Direct thermal |
| Tape type | DK |
| Country of origin | China |
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 400 pc(s) |
| Label colour | Black on white |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Package weight | 323 g |
| Weight | 259 g |
| Height | 112 mm |
| Depth | 115 mm |
| Width | 64 mm |
| EAN | 4977766628129 |




