Bio D Pink Grapefruit Washing Up Liquid 750ml - BWUG127A
RRP: | Price (Ex Vat): |
Price (Inc Vat): |
Saving: |
|---|---|---|---|
| £7.28 | £2.91 | £3.49 | 60% |
Product Code - L546210
Enjoy the refreshing scent of our naturally fragranced Pink Grapefruit Washing Up Liquid. The concentrated formula ensures a little really does go a long way. Our gentle, plant-based ingredients are tough on grease and great for soaking off burnt-on stains while being gentle on the skin.
- Vegan
- Cruelty Free
- Made in the UK
- Available in refill sizes
- Suitable for Septic Tanks
- Pet Friendly
- Ethical Consumer Best Buy
- Fragranced with essential Oils
- 100% recycled post consumer waste packaging
- Manufacturing using solar power
- Plant based gentle formulations
- No MIT, BIT, or MI
| Scent | Pink Grapefruit |
| Use | Washing Up Liquid |
| Type | Washing Up Products |
| Manufacturer | Bio-D Ltd |
| Brand | Bio-D |
| Use For | Dish Washing By Hand |
| Pack Size | 750ml |
| Weight | 38g |
| Age Restriction | No |
| Per | 1 |
| Pack | 1 |
| Category | Facilities > Janitorial > Cleaning Products > Kitchen/Washroom Cleaning |
| Manufacturer Reference | BWUG127A |
| EAN | 5034938200091 |




